טיפוח השיער בקיץ: כך תצליחי לשמור עליו בריא וחזק!

ישראל מצטיינת באוויר ים תיכוני, מהביל, לח ולהוסיף על כל אלה גם זיהום אוויר וסביבה מפויחת עלולים להזיק משמעותית לשיער שלנו. לא רק זאת, גם שימוש תכוף בחומרים שונים כמו שמפו, חשיפה לים מלוח או מי כלור ואורח חיים קדחתני במיוחד עלול להאיץ את הנזקים בשיער שלנו.

 

אחד מאתגרים הגדולים של נשים וגברים בעת טיפוח השיער הוא השמירה עליו במהלך היום יום. למעשה, נשים רבות מעידות שבבוקר הן קמות לשיער מסודר למשעי תוך ידיעה שבערב הן עלולות לחזור במראה שיער שונה לחלוטין וזאת בגלל שהעזו לצאת מהבית מחוץ למזגן.

 

אז נכון, קשה נורא לשמור על השיער בריא וחיוני במהלך שעות היום ובמיוחד בחודשי הקיץ החמים (שהם עיקר חודשי השנה) – אז מה עושים? איך שומרים על סיב השערה ומגנים עליה מפני קרינת השמש? במאמר זה, אשמח לגלות לכן את הסודות הקטנים לשמירה בריאה ולאורך זמן של השיער במהלך חודש הקיץ.

 

כללים לחפיפה נכונה

אז כדי לשמור על השיער טוב יותר (וגם על טמפרטורת גוף נורמלית) מומלץ לשטוף את הראש במים קרים. ידוע כי מים חמים נוטים לסגור את הנקבוביות ולגרום שערה להישבר יותר במיוחד אם מסרקים במהלך המקלחת.

 

מניעת נשירה על ידי שימוש נכון במברשת

בקיץ יש נטייה לשערות להישבר יותר בקלות ולכן אם את מסרקת את השיער בתוך המקלחת מומלץ מאוד לסרק את השיער החל מהקצוות ובהדרגה לעלות למעלה לכיוון קודקוד הקרקפת. הנטייה הטבעית שלנו היא לסרק מלמעלה ולמטה אך תתפלאו לגלות שדווקא סירוק מהקצוות ולמעלה יפתח את הקשרים יותר טוב וימנע נשירה

 

שימוש במסכה טרם החפיפה

ישנן מסכות שכל מטרתן הוא שיקום שיער במקרה של נזקים חיצוניים. נזקי השמש הן בהחלט סיבה לפתוח את המסכה ששמרתן לאירועים מיוחדים. התאמת המסכה נעשית בעזרת מעצב השיער שלך שיידע בדיוק מה להתאים לך בהתאם לסוג השיער שלך. לכן, חשוב להתייעץ קודם כל עם המעצב שיער שלך, ממש כמו שאת מתייעצת עם רופא לפני טיפול חשוב.

קרם לחות לשיער מונע יובש בשיער

לפעמים השיער זקוק ללחות על מנת לעצב טוב יותר את השיער ולגרום לו להראות חי יותר. יש נשים שזקוקות לקרם לחות לשיער כמו אל מים, בדרך כלל נשים בעלות שיער גלי, מתולתל ואפילו מקורזל.

נשים עם שיער מוחלק או חלק בדרך כלל לא ישתמשו בקרם לחות אלא במוצרים ייעודיים כגון מסכות לשיער שאותן מומלץ לקנות דרך מעצב השיער שלך.

 

ייבוש עדין מאוד על ידי מגבת מיקרופייבר ולא מגבת רגילה

שיער רטוב בשילוב קרני השמש העזות גורמים לנזקים בשיער, במיוחד אם מדובר צבוע או כזה שעבר טיפוליים כימיים של החלקות שיער. ההמלצה שלנו היא שימוש במגבת מיקרופייבר ולא במגבת רגילה שהיא בדרך כלל מחוספסת וגסה יותר ושוברת את השערה. כמו כן, מגבת מיקרופייבר מונעת 'פריז' (חשמל סטטי) והיא עוזרת לעצב את השיער לאחר חפיפה יותר בקלות.

 

קצרה היריעה ממתן עצות למניעת נזקים בשיער במהלך הקיץ, במידה ותבחרי בי לעצב לך את השיער אשמח לתת לך טיפים שונים לשמירה על השיער במהלך עונות השנה בהתאם לסוג השיער שלך.

אדם סמג'ה,

מומחה החלקות, שיקום ועיצוב שיער

מוצרי אדם סמג'ה

רוצים לקבל את המקסימום לשיער שלכם? מספרת אדם סמג'ה גאים להציג את קולקציית מוצרי השיער שלנו, שפותחו בחנות המפעל הבלעדית שלנו, במטרה להעניק לשיער שלך את הטוב ביותר:

מדע בשירות הקוסמטיקה

חומרי גלם איכותיים

תוצאות מרהיבות

עמידות לאורך זמן

טכנולוגית וואקום