סוגי החלקות – כל הסודות שמעצבי השיער לא טרחו לחשוף

מאמר זה מכיל מידע על סוגי החלקות השיער השונים בשוק הישראלי וסוקר אותן באופן שיאפשר לך לקבל החלטה מושכלת יותר.

המאמר ידון על הנושאים הבאים:

 

  • החלקות שיער כל מה שצריך לדעת לפני החלקה
  • מה הן שלושת הפרמטרים החשובים ביותר בהחלקת שיער?
  • חמשת סוגי החלקות שיער הפופולריות ביותר בישראל
  • איך לטפל בשיער לאחר החלקה?
  • איך ניתן לדעת את סוג ההחלקה שמתאימה לי

 

סוגי החלקות שיער כל מה שצריך לדעת לפני החלקה

ככל הנראה אם הגעת לעמוד הזה את מתעניינת בהחלקת שיער ויש כמה דברים שמאוד חשוב שתדעי טרם החלטת לבצע החלקת שיער.

עולם החלקות השיער מצריך עולם מקצועי שלם המקנה מענה לבעיות שונות או לחלופין לשיפור מצב קיים.

עולם זה מתחלק לשלוש קטגוריות, שלכל אחת מהן עולם שלם בפני עצמה. אפרט על כך במאמר בכדי שתוכלי להבין כיצד החלקות אלו בנויות, אילו חומרים כימים הולכים לשנות את מבנה השיער שלך ואיזה חומרים כימים יכולים לשבח את איכות שיערך ללא שינוי טקסטורת השיער.

 

מה הן שלושת הפרמטרים החשובים ביותר בהחלקת שיער?

  • שינוי מבנה – הדור הקודם של החלקות השיער התחיל מתרכובת פשוטה המכילה חומצה העונה לשם Thioglycolic (תיוגליקולית) בתוספת אמוניה, בהנטרימוניום כלוריד חומר לשימור חיי מדף המוצר (המקנה לחומר ההחלקה את ריחה הרע), בוטילן גליקול – חומר האחראי לדילול התרכובת ולמניעת היווצרות גושים בתחליב החומר המונח על המדף.

אלכוהול וגומי (מיצרים שכבת למינציה על סיב שיערה בסוף בפעולת החימום) במפגש תרכובת כימית זו עם השיער נוצרת ריאקציה המיצרת לנו המסה של גשרי האס אס בסיב השערה ובנוסף לכך מיצרת המסה בגשרים הסולפידיים בפנים השערה ובכך נוצר לנו שינוי לטקסטורת השיער. ההחלקות העונות להגדרה זו הן, החלקה יפנית, החלקה צרפתית, פתיחת תלתלים ועוד.

  • חידוש – אסור בתכלית האיסור למרוח תרכובת החלקה זו על בלונד, שיער מובהר בטכניקות שונות או על שיער שעבר החלקה יפנית בעבר, דבר זה יגרום לחיתוך השיער. המלצתנו להגיע לפגישת ייעוץ לפני ביצוע פעולה כימית בשערך.
  • נוחות – לאחר הטיפול אין לחפוף את שיערך שלושה ימים ועליו להיות פזור בלבד ללא אפשרות לאסוף או להניח משקפי שמש על הראש. החלקה זו אינה מתאימה לשיער אשר עבר הבהרת שיער (גוונים, אומבר’ה, בליאז’ וכ’ו) 

 

חמשת סוגי החלקות שיער הפופולריות ביותר בישראל

 

החלקה אורגנית

החלקה “אורגנית”, העידן החדש של החלקות השיער קיבל שם הנשמע כחומר שאינו כימי ולעיתים לקוחות חושבים שמדובר בחומר טבעי.

לכן נבהיר כי כל חומר גלם אשר נלקח מן הטבע והועבר שינו במרקם, צבע וריח מוגדר כחומר כימי. החלקה זו מתבססת על רמת חומציות נמוכה מאוד, בחומרי החלקה המשווקים בשוק נוכל למצוא תרכובות המגיעות לרמות חומציות של 1.5 – 2.6 שזו חומצה של ממש.

היתרונות של החלקה אורגנית

התמודדות טובה עם סוג שיער מרדני, מתולתל, מקורזל. יכולת חידוש חומר על חומר- החידוש לאחר תקופה מסוימת יכול להתבצע על כל השיער ולא רק על השורש בניגוד להחלקה יפנית, דבר המקל על ביצוע מריחת החומר.

בעבודה מקצועית נוכל לאבחן כי איכות השיער שעבר הליך החלקה שכזו הינו משבח יותר מהשיער שצמח בתקופה שבין חידוש לחידוש.

החסרונות של החלקה אורגנית

החסרונות המהותיים בתרכובת זו הן המפגש עם שיער צבוע המייצר לנו שינוי גוון קיצוני לאחר פעולת החימום.

לקבלת תוצאה איכותית על מעצב השיער לדעת להרכיב את חומר ההחלקה עבור כל לקוח, שיער דק יקבל הורדת נפח משמעותית ויאבד מהנראות הטבעית שלו, על סוגי שיער מסוימים נקבל יישור שיער מה שמקנה לשיערך מראה של פאה ונטול חיים.

לפני ביצוע הליך שכזה אנו מזמינים אתכם לקביעת פגישת ייעוץ על מנת שנוכל לאבחן את סוג השיער שלכם ולהתאים לו את הטיפול הטוב והנכון ביותר עבורכם.

החלקה ברזילאית

תרכובת החלקה זו הינה תרכובת פשוטה המכילה פורמלין וקרם שומני, החלקה זו אינה מיוצרת תחת פיקוח ולכן ואין אפשרות לדעת במדויק מה היא מכילה, תהליך העבודה דורש סביבת עבודה סטרילית.

אנו לא ממליצים לבצע החלקות מסוג זה מכיוון שאנו לא יכולים לדעת מה קיים בחומר ההחלקה ובשל העובדה שהליך הייצור אינו עובר פיקוח יציב, קשה לדעת האם הפורמולה משתנה מבקבוק לבקבוק.

החלקת קרטין

שמה מגיע בעקבות היכולת שלה לייצר בסוגי שיער מסוימים למינציה דקה ואיכותית לשכבה החיצונית של סיב השערה, לתרכובת זו קיים כושר חדירה מועט לסחב השיער.

החלקה זו אינה מכילה באמת קרטין מכיוון ששיער הינו תא מת שאינו יודע/יכול לחבר אליו חלבון מן החי או הצומח.

במידה וקיימת החלקה מסוג זה שאכן קיים בתרכובת החומר חלבון (קרטין, חומצות אמינו וכ’ו) דבר זה יבוצע כתהליך פרסומי ואינו מוסיף ערך מוסף לחומר ההחלקה.

החלקה זו יכולה לייצר מתיחה/פתיחה ואף בסוגי שיער מסוימים יכולה להביא את השיער לידי החלקה של ממש עם קיבוע של למינציה איכותית.

החסרונות המהותיים בחומר החלקה שכזה הינם צורך בסביבת עבודה בטוחה, קושי בהתמודדות עם שיער עבה, מקורזל ומרדני.

החלקה צרפתית

פורמולה כימית זו דומה לתרכובת של ההחלקה היפנית לרוב נמצא תרכובות אלו מוחלשות יותר מתרכובות של החלקה יפנית על מנת להמנע מפתיחה קיצונית של התלתל, תהליך ביצוע ההחלקה שונה מכיוון שאינו מצריך פעולת חימום והחלופה לכך הם טכניקות מתיחה שונות המשתנות בהתאם לסוג השיער.

שינוי מבנה – השינוי נוצר עקב ריאקציה כימית המייצרת המסה לגשרים הסולפידים בליבת השיער ופירוק קישרי האס אס המייצרים את הטקסטורה הטבעית של השיער, יש להרכיב את תחליב ההחלקה בהתאם לסוג השיער, חומר החלקה/פתיחה זה במידה ואינו מותאם לפי סוג השיער נוכל לקבל תוצאה לא רצויה אשר יכולה לבוא לידי ביטוי ביובש, טקסטורה לא אחידה, מראה שאינו חיוני ואף להגיע לחיתוך השיער.

כיום קיימות חלופות טובות יותר המאפשרות לבצע את תהליך זה באופן חיוני לטווח הקצר/ארוך ולהמנע מנזקים מיותרים.

 איך לטפל בשיער לאחר החלקה?

נתחיל בחפיפה נכונה המתבצעת על ידי הנחת השמפו על עור הקרקפת, עיסוי ושפשוף עם כריות האצבעות בצורת שתי וערב.

פעולה זו רצוי לבצע פעמיים ברציפות על מנת להסיר את כל השומן שבלוטות החלב מפרישות. שימו לב ניתן לשפשף בעדינות ובמהירות את אורכי השיער בפעם אחת בלבד במהלך החפיפה על מנת לנקות ריחות שונים שנדבקו אליו.

פעולת חפיפה באורכי השיער פוגעת בו ועלולה לגרום לנזקים ששיקומם כרוך בטיפולי שיקום אשר עלולים לגרום לשינוי טקסטורת השיער.

נמשיך לסירוק נכון המתבצע בצורה עדינה מקצוות השיער ובשילוב של תפיסה חזקה עם היד החופשית את אמצע השיער ובטיפוס איטי לעבר השורש.

תפקיד היד שאינה מחזיקה את המברשת היא לייצר נעילה והפרדה בין השיער התחתון לעליון ובכך למנוע מתיחה מכנית לאורך השיער.

שיער אשר ספג מים הינו גמיש יותר משיער יבש ופעולת מתיחה קיצונית אשר יכולה להתבצע בסירוק אגרסיבי בשלב זה עלולה לגרום למתיחת יתר של סיב השיער ובכך לייצר תלישה ושחיקה.

נמשיך להנחת הסרום על האורכים בלבד ולסיום סירוק קל בשנית לפיזור הסרום על כול השיער .

איך ניתן לדעת את סוג ההחלקה שמתאימה לי

לפני קבלת החלטה בעניין זה אנו מזמינים את כל לקוחותינו להגיע להליך ייעוץ שאינו כרוך בתשלום. הליך מקצועי זה נובע מהצורך לאבחן את נכונות העבודה, סוג השיער, מצב קיים והיסטורית השיער על מנת למנוע ריאקציות שליליות במידה והשיער בא במגע עם חומר כימי בעבר, יכולת ספיגה ופרמטרים נוספים אשר יעזרו לנו לבצע תיאום ציפיות תקין.

אנו מציגים שירות זה לפניכם בכדי שנוכל לעשות הכול על מנת למנוע נזק!

אדם סמג’ה,

מומחה החלקות, שיקום ועיצוב שיער

מוצרי אדם סמג'ה

רוצים לקבל את המקסימום לשיער שלכם? מספרת אדם סמג’ה גאים להציג את קולקציית מוצרי השיער שלנו, שפותחו בחנות המפעל הבלעדית שלנו, במטרה להעניק לשיער שלך את הטוב ביותר:

מדע בשירות הקוסמטיקה

חומרי גלם איכותיים

תוצאות מרהיבות

עמידות לאורך זמן

טכנולוגית וואקום

הכירו את חנות המפעל שלנו...

חומרי הגלם הם הכי חדישים כיום בתעשייה, רובם מגיעים אלינו מתעשייה התרופות, כולל חומצה הילרונית הידועה כחומר מהפכני לשיקום וריפוי העור גם ברפואה וגם בקוסמטיקה

תהליך הייצור סודי ומהפכני, מה שמאפשר לנו להיות הטובים בעולם כיום – מדע בשירות הקוסמטיקה.

כיום יש עשרות פורמולות בשוק וההבדלים רבים ורחבים, אבל מה שקובע בסופו של דבר זה לא מה שנספר לך אלא – התוצאה בשיער לאחר שימוש ממושך, ובמבחן התוצאה אנו כיום מהטובים בעולם

המבחן לדעת מה טוב יותר הוא מבחן השיער ומבחן הזמן – הכי נכון והכי פשוט, רואים את ההבדל בדיוק כמו בניתוח קוסמטי מוצלח, משתמשים זמן רב וככל שהזמן עובר השיער מתחזק ונראה טוב יותר.

טכנולוגיה העובדת בשיטת וואקום מהפכנית ומכונות המייצרות חיבור בין פאזה מימית לפאזה שומנית, מאפשרות לנו לשמר את החיוניות, היתרונות ותכונותיהם הרפואיים של מוצרי הקוסמטיקה שלנו.

בעבר בישלו מוצרי קוסמטיקה בטמפרטורות גבוהות מאוד – רוב החומרים היו מאבדים מתכונותיהם ואיכות הוויטמינים הייתה ירודה, כיום בזכות מנועים חדישים ומהירים פי 10 מבעבר, יחידות וואקום יוקרתיות, ניתן להגיע לתרכובות איכותיות גם בטמפרטורות נמוכות ולשמר את הוויטמינים, לקבל מוצרים מדהימים ומזינים.

הקידמה ב – 5 השנים האחרונות הקפיצה את הרמה מאוד .

חברת אדם סמג’ה מאמינה כי לשיער שלך מגיע את הטוב ביותר.

קבלו ייעוץ ללא עלות!

היי! מתעניינים בסוגי החלקות – כל הסודות שמעצבי השיער לא טרחו לחשוף?

אשמח לייעץ לך ללא עלות וללא התחייבות:

דילוג לתוכן