נשירת שיער היא תופעה אסתטית מעיקה שגברים ונשים סובלים ממנה בדרך כלל החל מגיל ההתבגרות. למעשה, במהלך החיים, החל מגיל ינקות, נושרות לנו שערות מהראש עקב שינויים הורמונליים טבעיים המתרחשים בגוף שלנו.

מגיל ינקות השיער הראשוני פלומתי ורך ולרוב הוא ינשור בהדרגה ויצמח מחדש. מדובר בהליך טבעי לחלוטין שממשיך להתרחש במשך כל תקופת הילדות. כאשר מגיעים לגיל הבגרות מתחילים יותר לשים לב לתופעה ולחוש אי נוחות בגללה.

אולי  הגעתם לשלב שבו נמאס לכם (או לבן/בת הזוג שלכם) להרים את השיער שנשר במקלחת, ואפילו נרחיק לכת ונשער כי חוויתם סתימה בביוב עקב כדור שערות שהצטבר. אפשר וניתן למזער את הנזקים השונים ולא לקבל את מצב הנשירה כפי שהיא.

חשוב להבין שאי אפשר להימנע מנשירת שיער לחלוטין וכי אדם בוגר יאבד כ-20 עד 30 אחוזים משערו במהלך הזמן. עם זאת, ניתן למזער משמעותית את הנזקים, לחזק את שורש השערה ולדאוג לזקיקי השיער שיפיקו שערות חזקות ובריאות. בעזרת טיפולים נכונים בשיער, סבלנות והשקעה נכונה תוכלו לשפר משמעותית את מצב הנשירה ולהקטין אותה.

פתרונות רפואיים לטיפול בנשירת שיער

לטיפול בנשירת שיער פנים רבות – חלקן תרופתיות וחלקן טבעיות לחלוטין. במידה ומדובר בנשירה מאסיבית המשקפת מצב רפואי מסוים – יש לפנות לרופא שיתאים טיפול תרופתי מתאים. במידה ומדובר בתופעה שהיא הורמונלית בעיקרה, ניתן לפנות לפתרונות טבעיים יותר שלא מצריכים נטילת תרופות.

תרופות לנשירת שיער – מינוקסידיל, פרופסיה, סטוראידים ועוד. תרופות אלו ניתנות אך ורק באישור רופא.

פתרונות כירורגיים – השתלת שיער במקרים של התקרחויות מקומיות. בדרך כלל לוקחים זקיקי שיער מאיזור מסוים בגוף ומעבירים לאיזור נטול שערות. ההליך מתבצע בהרדמה מקומית.

השתלת שיער בשיטת FUE – השתלת שיער בהרדמה מקומית בעזרת מחט עדינה. נחשבת להשתלה מוצלחת ונפוצה בקרב מפורסמים.

טיפולים אלטרנטיביים לנשירה

עיסוי – מומלץ לפנק את הקרפקת בעיסוי ראש, גם אם לא סובלים מנשירה. העיסוי עוזר להזרמה טובה יותר של הדם בקרקפת וחומרי הזנה בראש.

ויטמינים, תוספי תזונה, צמחי מרפא ועוד – מומלץ לפנות למטפלים אלטרנטיביים שיתאימו את הטיפול הטוב ביותר.

שמירה על תזונה בריאה ועשירים בויטמין B – הוכח שמיטיבה עם בריאות השיער.

מוצרי אדם סמג'ה

רוצים לקבל את המקסימום לשיער שלכם? מספרת אדם סמג'ה גאים להציג את קולקציית מוצרי השיער שלנו, שפותחו בחנות המפעל הבלעדית שלנו, במטרה להעניק לשיער שלך את הטוב ביותר:

מדע בשירות הקוסמטיקה

חומרי גלם איכותיים

תוצאות מרהיבות

עמידות לאורך זמן

טכנולוגית וואקום