מאגר השאלות והתשובות לעיצוב השיער

כל מה שחשוב לדעת לשמירה על בריאות השיער וטיפוחו

לא בטוחים מה נכון עבור השיער שלכם? חוששים לעשות החלקה או לצבוע לצבע שלא יחמיא לכם?
אדם סמג’ה עושה סדר ועונה על שאלות נפוצות בעולם עיצוב השיער.

חד משמעית לא. בעולם קיימים המון חומריי החלקה שונים, ובנוסף קיימים חומרי החלקה זהים בעלי שם שונה. DNA של השיער יחודי לשיער עצמו, ומפעלים בארץ ובעולם אינם יכולים להפיק חומר החלקה ספציפי לכל לקוח. על מנת לקבל החלקה מושלמת מעצב השיער חייב לדעת כימיה, לשלוט בראקציות של כימיקלים, ולעבוד עם חומרי גלם מגוונים על מנת להגיע לתוצאה מושלמת.
ישנם 6 פרמטרים לתוצאה מושלמת והם: התאמה – התאמת חומר ההחלקה והתאמת טכניקת העבודה לסוג השיער הספציפי. גמישות – גמישות השיער לאחר פעולת ההחלקה הינו פרמטר חשוב ביותר. במידה ופרמטר זה אינו קיים השיער יראה ישר כמו שיערות של מטאטא. רכות – הינו הפרמטר שמעניק מגע משי לשיער לאורך שנים ולא רק לזמן הקצר לאחר ההחלקה. רכות יכולה להגרם גם מחולשה של השיער ולאחר תקופת זמן ארוכה (כחצי שנה עד שנה) השיער משנה את הרכות ליובש ומעניק לנו מראה פריזי ותחושת המגע הופכת למחוספסת. ברק – החלקה מקצועית משלבת בתוכה את האפשרות לבצע למינציה חיצונית לסיב השיערה ובכך לייצר שיכבת מגן כפולה המעניקה ברק בולט לעין. שינוי מבנה השיער – הפיכת השיער הגלי/מתולתל לחלק ללא ייבוש בפן ומחליק מעניק ללקוחה את איכות החיים ליציאה מהמקלחת, ים ובריכה ללא צורך בייבוש בכלל.

התשובה מתחלקת לשניים. עם כל סוג שיער, בפעולת החלקה מקצועית, אפשר להגיע למצע חלק (וכמובן שהמונח חלק חייב להכיל בתוכו את הפרמטרים : חלק, מבריק, רך וגמיש). יחד עם זאת, החלקת שיער צריכה לתת ללקוחה איכות חיים. לכן במידה והשיער מתולתל מאוד מהשורש, ונבצע החלקת שיער, לאחר חודש וחצי עד חודשיים השורש המתולתל/מקורזל מופיע שוב ומשנה את טקסטורת השיער באופן בולט. הלקוחה תצטרך לחזור לחידוש בתדירות של בין 4 ל-5 פעמים בשנה מה שמוריד את איכות החיים ואף פוגע בה. לכן כל שיער יכול לעבור החלקה אך לא לכל סוג שיער מתאים לטיפול זה.

בלונד מתאים לסוג שיער שצבעו הטבעי מגיע לטון 7 ומעלה, הסיבה לכך היא שכאשר מבצעים הבהרת שיער לסוג שיער שהינו מתחת ל-7 טונים אנו גורמים פגיעה קשה לסיב השיער ובכך מחלישים אותו. שיער חלש אינו יכול לשדר רכות, ברק וגמישות. חומרי מגן ממזערים נזק אך לא מונעים אותו , ולכן אין להשען על חומרי מגן כתחליף לגוון הטבעי של השיער.

לפי גוון העור, עיניים והגבות יש להתאים צבע בלונד, צבע שאינו מותאם יכול להביא לידיי חיוורון ומראה חיצוני שאינו טבעי (מזוייף).

כל פעולה כימית הבאה במגע עם השיער מבצעת ראקציה. חלק מהפעולות מייצרות ריאקציה שלילית וחלקם ריאקציה חיובית. על מנת לשמור על איכות השיער אנו צריכים לשמור על שיערנו מאוזן ברמת ה-PH של 5.6 להקפיד על חפיפה נכונה ועל החדרת סרום לאורכים.

סרום הינו מוצר בעל מגע שומני אשר נספג בשיער ולאחר ספיגתו אינו מעניק מגע שומני לשיער, נוכל לבדוק את איכות הסרום בהנחת טיפה על כף היד ,לספוג טוב, ולהמתין עד כ-4 דק’ לספיגתו. שמן אינו נספג בעור ובשיער. הוא מעניק מגע דביק ומראה מלוכלך לשיער ואף יכול להביא לידיי קשקשים ולגרום לבעיות עור שונות.

חפיפה נכונה מתבצעת על ידי הנחת השמפו על עור הקרקפת, עיסוי ושיפשוף עם כריות האצבעות בצורת שתי וערב.  פעולה זו רצוי לבצע פעמיים ברציפות על מנת להסיר את כל השומן שבלוטות החלב מפרישות. שימו לב כח ניתן לשפשף בעדינות ובמהירות את אורכי השיער בפעם אחת בלבד במהלך החפיפה על מנת לנקות ריחות שונים שנדבקו אליו. פעולת חפיפה באורכי השיער פוגעת בו ועלולה לגרום לנזקים ששיקומם כרוך בטיפולי שיקום אשר עלולים לגרום לשינוי טקסטורת השיער.

חפיפה שגויה, סירוק שגוי, קצוות שרופים/יבשים אשר עלולים להדביק את השיער הבריא, פעולות כימיות לא מקצועיות, חוסר התאמה אופטימלי של טיפולים במספרות, תסרוקות, פעולות חימום מרובות וחשיפה מרובה לשמש.

סירוק נכון מתבצע בצורה עדינה מקצוות השיער ובשילוב של תפיסה חזקה עם היד החופשית באמצע השיער ובטיפוס איתי לעבר השורש. תפקיד היד שאינה מחזיקה את המברשת היא לייצר נעילה והפרדה בין השיער התחתון לעליון ובכך למנוע מתיחה מכנית לאורך השיער. שיער אשר ספג מים הינו גמיש יותר משיער יבש ופעולת מתיחה קיצונית אשר יכולה להתבצע בסירוק אגרסיבי בשלב זה עלולה לגרום למתיחת יתר של סיב השיער ובכך לייצר תלישה ושחיקה.

שיקום שיער מכיל בתוכו שלושה חוקים והם – ביצוע פעולות שאינם גורמות לנזק קצר וארוך טווח, בלימת השחיקה ושמירה על חידוש בריא של השיער מהשורש, גזירה של השיער השרוף לאט לאט עם הזמן ולמינציה על אזור השיער הפגום על מנת למנוע ניתוק מהשיער הבריא.

שיער הינו תא מת לכן כאשר הוא נפגע אין אפשרות לשקמו באופן טבעי. כאשר בגופנו נוצר פצע בעור, התאים החיים מתחדשים ויוצרים החלמה אשר סוגרת את הפצע. בשיער מנגנון זה אינו קיים ולכן יש לשמור על השיער שלא יפגע.

תספורת טובה צריכה לקחת בחשבון את מבנה הפנים, גובה הלקוחה, סוג השיער, אופי ורצון הלקוחה.

שיקום שיער נוצר על ידי בלימת הנזק הקיים ולמינציה לשיער הניזוק. כיום בשוק קיימים חומרי גלם שונים אשר מקנים למינציות שונות. למינציה שגויה ושאינה מותאמת לנזק ולסוג השיער עלולה לייצר החמרה של הנזק וניתוק השיער הפגום, ובכך לקצר את שיער הלקוחה.

להגיע לייעוץ במספרה מקצועית. כיום מספרה אשר רמת המקצועיות שלה גבוהה, מבצעת עם לקוחות חדשים פגישת ייעוץ וזאת על מנת לבחון את רצון הלקוחה ואת הטיפול המתאים. ללא פגישת ייעוץ, למעצב השיער אין את הנתונים אותם הוא צריך. יש לקבוע תור לבדיקה ולתיקון, סוג השיער, מבנה, צפיפות, עובי, טקסטורה ועוד נתונים אשר קובעים את זמן העבודה והתאמת סוג הטיפול לצורכי הלקוחה. פרמטרים אלו חייבים לאבחן במקום ולא די בשיחה טלפונית.

מוצרי טיפוח הינם מוצרים אשר מאזנים את השיער ומביאים אותו לטקסטורה עשירה. מוצרים אלו מותאמים לסוג השיער של הלקוחה, ולכן חשוב להתייעץ עם מעצב שיער בעל ניסיון. (טיפ – בקשי ממעצב השיער שלך לנסות את המוצרים שהוא ממליץ עליהם אפילו בתשלום, לכי איתם יום/יומיים ובמידה והם עשו לשיערך טוב תרכשי אותם עדיף מאשר לקנות  אינסוף חומרים ולאגור אותם בארון ללא שימוש).

לשיער מתולתל יש סוגים שונים. ככל שרמת הכיווץ שלו גבוהה ,רצוי להקצין את המבנה שלו עם חומרים מתאימים ובכך לייצר מראה עשיר ושמח. תלתל אשר אינו מוגדר וכיווצו רפוי ניתן עם חומרים מתאימים להוריד את הנפח ולהביאו למראה גלי.

שיער מתולתל הינו בעל כיווץ וגמישות גבוהה. פעולות כימיות עלולות לשחוק את סיב השיער ובכך לפגוע בגמישותו ולהביאו לטקסטורה שאינה אחידה ואף לפתוח את התלתלים. מצב זה יביא את השיער למראה פריזי, יבש ושאינו מוגדר. מצב זה נפוץ בשוק הישראלי ומביא את רוב הלקוחות לבצע החלקות שיער שלא לצורך.

: חד משמעית לא. תלתל בעל מבנה שיער דק אינו זהה בטיפולו לתלתל בעל סוג שיער עבה. לכן חשוב להתייעץ עם מעצב שיער אשר יוכל לאבחן את מבנה וסוג התלתל שלך ולתת לו את החומר המתאים ביותר.

אנו לא ממליצים על כך בשום אופן. אין סיבה לכך שנערות לא יהיו מרוצות מהשיער הטבעי אשר נולדו איתו. במידה וקיימת בעיה יש לפנות למעצב שיער מקצועי אשר יאבחן את הבעיה ויפתור אותה.

כיום קיימים אישורים המאפשרים פעולות כימיות בשיער לנשים בהריון. חשוב לראות האם קיים באמת רישיון לכך ובהתאם לכך לפעול. אין להסתמך על דעה של בעל מקצוע ללא אישור ממשרד הבריאות (טיפ: ניתן לחפש את שם החברה באתר משרד הבריאות ברישיון תמרוקים).

בין חודשיים לשלושה חודשים. הסיבה לכך הינה שכאשר שיער שרוף מופיע בקצוות הוא בולם את השיער מלהתארך ובנוסף לכך עלול להדביק את השיער הבריא ולייצר אחוזיי יובש גבוהים יותר.

במספרות מקצועיות מעצב השיער משנה את תרכובת הצבע בהתאם למצע השיער. לכן אין להתייחס למצב זה באופן זהה על מנת להגיע לגוון הרצוי.

לאחר צביעה כאשר השיער רטוב ניתן לאבחן האם הצבע תפס. במידה וכן, צבע השיער יהיה אטום אך את הגוון תוכלו לראות לאחר פעולת הייבוש. במידה ולא, השיער יראה בהיר יותר באזור השורש ואף יהיה זהוב או שקוף.

יש להשתמש בערכת טיפוח המאזנת את רמת ה-PH של השיער ומחדירה לחות גמישות וברק בכל חפיפה על מנת למנוע יובש הנוצר עקב חומרי הצבע.

צבע שאינו איכותי מורכב מחומרים המייצרים פתיחה אגרסיבית של סיב השיערה וגורמת לשחיקתה. פעולה כימית זו תפגע בשיער לטווח הארוך ותגרור לפעולות שיקום.

עולם עיצוב השיער מונע מטרנדים משתנים שאינם נכונים ומותאמים לכל סוגי השיער. ביצוע פעולות שאינם מותאמות לסוג השיער יגרמו לפעולות שיקום אשר לרוב לוקחות זמן רב. בייעוץ עם מעצב שיער מקצועי תוכלי להתאים את הטרנד הנכון והמתאים עבורך.

בשוק קיימות החלקות המזיקות לשיער לטווח הקצר/ארוך והן מוגדרות כהחלקות שאינם מקצועיות. החלקות מקצועיות הינן החלקות אשר משבחות את איכות השיער לאורך זמן, אינן פוגעות בו ואף משביחות אותו מחידוש לחידוש.

החלקת שיער מקצועית דורשת כמה דברים חשובים והם:

פגישת ייעוץ – איסוף נתונים משיער הלקוחה ומתן הצעת מחיר מסודרת המשכללת בתוכה את זמן העבודה.

התאמת חומר ההחלקה – בהתאם לנתונים מפגישת הייעוץ מעצב השיער קובע את חומר ההחלקה.

טכניקת עבודה – לאחר פעולת החדרת החומרים השיער מוכן לקיבוע. בפעולה זו אנו קובעים את טמפרטורת המחליק על ידי טסט של קבוצת שיער קטנה ובחירת טכניקת הקיבוע לפי הראקציה הנוצרת מפעולת החימום.

כיום בשוק מסתובבים אלפיי חומריי החלקה שונים. חלקם זהים בעלי שם שונה, אינם מאושרים, ומשרד הבריאות לא מכיר בהם בכלל. חלקם עברו אישורים רק לשיקום ואינם מאושרים לפעולת חימום, וחלקם מאושרים לפעולות החלקה.

במספרה מקצועית הלקוחה אינה קובעת את חומר ההחלקה. הסיבה לכך מקצועית בלבד. מעצב שיער מקצועי בודק את הנתונים של השיער ועל פי כך קובע את חומר ההחלקה. קביעת חומר ההחלקה מצריך ידע רב והמון ניסיון.

היום ברשתות החברתיות משווקים חומרי החלקה רבים המנסים לשכנע את הציבור בפעולות שיווק שאינם מקצועיות ובכך מייצרים לחץ על מעצבי השיער לרכוש אותן.

הלקוחה צריכה לבצע תיאום ציפיות עם מעצב השיער ולוודא שהחומרים שאיתם הוא עובד מאושרים מטעם משרד הבריאות.

בנוסף לכך מרוץ החימוש במפעלים בארץ ובעולם מביא איתו בתקופות זמן קצרות חידושים רבים בעלי טכנולוגיה חדישה, ורק מעצבי שיער בעלי ניסיון וידע רב יכולים להשתמש ביתרונות אלו ולהעניק ללקוח את התוצאה הטובה ביותר בענף.

הכירו את חנות המפעל שלנו...

חומרי הגלם הם הכי חדישים כיום בתעשייה, רובם מגיעים אלינו מתעשייה התרופות, כולל חומצה הילרונית הידועה כחומר מהפכני לשיקום וריפוי העור גם ברפואה וגם בקוסמטיקה

תהליך הייצור סודי ומהפכני, מה שמאפשר לנו להיות הטובים בעולם כיום – מדע בשירות הקוסמטיקה.

כיום יש עשרות פורמולות בשוק וההבדלים רבים ורחבים, אבל מה שקובע בסופו של דבר זה לא מה שנספר לך אלא – התוצאה בשיער לאחר שימוש ממושך, ובמבחן התוצאה אנו כיום מהטובים בעולם

המבחן לדעת מה טוב יותר הוא מבחן השיער ומבחן הזמן – הכי נכון והכי פשוט, רואים את ההבדל בדיוק כמו בניתוח קוסמטי מוצלח, משתמשים זמן רב וככל שהזמן עובר השיער מתחזק ונראה טוב יותר.

טכנולוגיה העובדת בשיטת וואקום מהפכנית ומכונות המייצרות חיבור בין פאזה מימית לפאזה שומנית, מאפשרות לנו לשמר את החיוניות, היתרונות ותכונותיהם הרפואיים של מוצרי הקוסמטיקה שלנו.

בעבר בישלו מוצרי קוסמטיקה בטמפרטורות גבוהות מאוד – רוב החומרים היו מאבדים מתכונותיהם ואיכות הוויטמינים הייתה ירודה, כיום בזכות מנועים חדישים ומהירים פי 10 מבעבר, יחידות וואקום יוקרתיות, ניתן להגיע לתרכובות איכותיות גם בטמפרטורות נמוכות ולשמר את הוויטמינים, לקבל מוצרים מדהימים ומזינים.

הקידמה ב – 5 השנים האחרונות הקפיצה את הרמה מאוד .

חברת אדם סמג’ה מאמינה כי לשיער שלך מגיע את הטוב ביותר.

דילוג לתוכן